Erdoğan PAMUK


epamuk2001@yahoo.com
  Tüm Yazıları

SELAM

Evvelce olduğu gibi dostlarımı bundan sonra bu köşemde de ağırlayacağım. Onlar benim beyin/düşünce ve kalp/ gönül yansımamın misafirleridir. Konukseverliğimden ve fikir dünyamın taşınmasından ötürü sayılarının artmasını dilerim.

Bilenler bilir, yaş takıntım vardır. Zira 64 yaşıma gelmekle, mesela 34 yaşında ölen Ömer Seyfettin’in, 48 yaşında ölen, Ziya Gökalp’ın, 57 yaşında ölen Atatürk’ün yazıp yaptıkları karşısında yaşımdan mahcubiyet duyarım. Herhangi bir konuda kalem oynatırken, örneğin mezhep imamlarının Şafi 52, Ebu Hanife 66, Hanbel 74, Malik’in ise 83 yıl yaşadığına ve ömürlerine neleri sığdırabildiğine bir bakarım. Entelektüel sayılmakla Türk tefekkür hayatına katkı sağlayamamaktan bu yüzden endişe ederim. Lakin ömrüm oldukça buna gayret edeceğim.

“ Yazan onca insanın içinden çıkıp tanınmak ve beğenilmek, takdir edilmek herkesin isteği ama bu yol zor bir yol…” diyor sevgili başkanımız Parmaksız. Ve şahsımı seçip bu köşe imkânını sağladığından dolayı öncelikle teşekkür etmeliyiz. Ayda iki yazı sözü verdim.

Bilim, fikir, edebiyat, hikmet/felsefe, sanat, tarih, sosyoloji, ekonomi, spor, siyaset gibi her alanda mesleğim kütüphanecilikten dolayı araştırmaya dayalı yazılarım bilinir. Buna devam ederek paylaşımla duygudaşlık yapıp birlikte güçleneceğiz.

Düşünce, inanç, girişim/teşebbüs, seyahat gibi temel özgürlükleri esas alarak eğitim, okuma, yazma, seçme, çalışma ve diğer özgürlüklerimi, kimseye zarar vermeden sonuna kadar kullanacağımdan kuşkunuz olmasın.

Türk Dünyası Birliği gibi yüce bir davam var. Bu birlik siyasal ve ırkçı olmaktan çok kültürel birliği ifade eder. Unutulmasın ki “Türkiye Cumhuriyetinin Temeli Kültürdür” ve kuruluş ayarları Atatürk tarafından buna göre yapılmıştır.

Yazı ilkelerimin geniş sınırlarını böylece ifade edip dostlarımı ve birlikteliğimizi saygıyla selamlıyorum.

*** Köşe Yazarlarımız İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) üyesidir ve telif hakları İLESAM tarafından korunmaktadır. Köşe Yazarlarımızın yazıları izinsiz olarak kopyalanamaz ve başka bir yerde yayınlanamaz. İzin almadan yazıları kopyalayıp başka yerde yayınlayanlar, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanunu kapsamında İLESAM'ın kendilerine açaçağı maddi tazminat davasını kabul etmiş sayılır.

 

 Okunma Sayısı : 1537

Yorumlar

 1. Vedat 20 Ocak 2021 11:38

  Hocam, sizi sağlıkla yeniden sahada görmek mutluluk verici. Ayda iki kere de olsa, sizi burada görmek çok güzel. Takip edeceğim efendim. Saygılar.

  Cemal Açıkalın 25 Ocak 2021 12:26

  Sevgili Üstadım. Yazılarınızı heyecanla bekliyorum. Allah ömrünüzü uzun eylesin. Takibe devam

  Muhsin Taşpınar 23 Mart 2021 12:11

  Aleykümselam Erdoğan pamuk hocam Allah cc.razi olsun çok iyi di çok teşekkürler .

  Muhsin Taşpınar 23 Mart 2021 12:13

  Aleykümselam Erdoğan pamuk hocam Allah cc.razi olsun çok iyi di çok teşekkürler .

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta
Girilecek rakam : 401517
Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.